Jak przebiega proces?


1. Kliknij link „Rozpocznij badanie”. Zostaniesz przekierowany na Badanie online przeprowadzane przez spółkę Easee B.V2. Przeprowadź badanie online, jeżeli spełniasz jego warunki3. Wyniki Twojego badania zostaną szczegółowo sprawdzone oraz opisane przez specjalistów Easee4. W przeciągu 24 godzin otrzymasz wyniki na swoim koncie Vision Care, dzięki którym zamówisz okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe

Przed badaniem przygotuj

Smartfon oraz komputer


Dowolna karta lub dowód osobisty
w celu kalibracji ekranu badania


3 metry wolnej przestrzeni


15-30 min wolnego czasu na badanie

Dołącz do Programu i skorzystaj z badania wzroku online!

Dzięki wyrażeniu zgody na Program Vision Care zyskasz dostęp do wielu benefitów, w tym do badania wzroku online.

Po zalogowaniu się, poprosimy Cię o potwierdzenie lub uzupełnienie informacji na temat ostatniego wyniku badania wzroku.
Uwaga:
Do badania wzroku kwalifikują się osoby od 16 do 45 lat* , których poprzednia wada wzroku była w przedziale:
- w okularach: od -10D do +10D z cylindrem -6D do +6D, w każdej osi
- w soczewkach: od -10D do +10D z cylindrem -6D do +6D oraz były to soczewki sferyczne lub toryczne
* Osoby w wieku 16-17 nie będą mogły skorzystać z wyników badania wzroku, w celu ustalenia korekcji optycznej online, do zakupu soczewek lub okularów korekcyjnych.

*Wykonanie badania przez osoby w wieku 16-17 lat umożliwia jedynie sprawdzenie zgodności dotychczasowej recepty na okulary korekcyjne z obecną wadą refrakcji.
Skorzystanie z wyników badania wzroku Easee w Vision Express w celu zakupu okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych jest możliwe tylko dla osób, które ukończyły 18 rok życia.

Najczęściej zadawane pytania
Na ile dokładne jest badanie wzroku online?
Aby ostatecznie potwierdzić jakość testu, każdy wynik testu jest dokładnie sprawdzany przez wyszkolonego specjalistę optometrystę, dzięki czemu otrzymujesz dokładne wyniki. Ponadto technologia Easee została opracowana przy pomocy ekspertów medycznych i jest oparta na badaniach medycznych. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Utrechcie ( UMC Utrecht) wykazało, że wartości korekcji można określić bardzo precyzyjnie za pomocą testu okulistycznego Easee online - nawet jeśli badanie wzroku online nie jest porównywalne z refrakcją na miejscu u optyka. Badanie wzroku jest oficjalnie klasyfikowane jako oprogramowanie medyczne, takie jak urządzenie medyczne klasy 1 CE. Ponadto, firma Easee, producent badania posiada system zarządzania jakością zgodny z normą EN ISO 13485: 2016, który uzyskał certyfikat TÜV Rheinland .
Czy badanie wzroku jest bezpłatne?
Tak, badanie wzroku online jest bezpłatne.
Czy każdy może wykonać badanie wzroku online?
Do badania wzroku kwalifikują się osoby od 16 do 45 lat*, których poprzednia wada wzroku była w przedziale:
- w okularach: od -10D do +10D z cylindrem -6D do +6D, w każdej osi
- w soczewkach: od -10D do +10D z cylindrem -6D do +6D oraz były to soczewki sferyczne lub toryczne
* Osoby w wieku 16-17 nie będą mogły skorzystać z wyników badania wzroku, w celu ustalenia korekcji optycznej online, do zakupu soczewek lub okularów korekcyjnych.
Jak długo trwa badanie wzroku online?
Badanie wzroku zajmuje od 15 do 30 minut.
Czy badanie wzroku online zastępuje wizytę u specjalisty?
W niektórych przypadkach tak. Jeśli chcesz sprawdzić poziom swojej korekcji dla okularów jednoogniskowych i spełniasz wymienione wymagania, możesz to zrobić z domu, korzystając z badania wzroku online.
Czy badanie wzroku online można wykonać o dowolnej porze dnia?
Tak, badanie wzroku online można wykonać w dowolnym momencie - o ile nie odczuwasz zmęczenia oczu. Jeśli wykonujesz badanie wzroku wieczorem, upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
Czy mogę zmierzyć rozstaw źrenic (PD)?
Tak, jest taka możliwość. Kliknij tutaj, aby zmierzyć rozstaw swoich źrenic, korzystając z naszego poradnika.
Jak mogę upewnić się, że nie popełniam błędów podczas badania?
Wyniki Twojego badania wzroku online są zawsze sprawdzane i zatwierdzane jeszcze raz przez przeszkolonych specjalistów optometrystów. Jeśli wyniki testu są niespójne z powodu błędów, to nie będziemy w stanie wysłać Ci rezultatu badania.
Co jeśli nie jestem zadowolony/a z wyniku?
Wyniki Twojego badania wzroku online są zawsze sprawdzane i zatwierdzane jeszcze raz przez przeszkolonych specjalistów lekarzy okulistów i optometrystów. Jeśli wyniki testu są niespójne z powodu błędów, niestety nie będziemy w stanie uzyskać poprawnego wyniku badania, o czym zostaniesz powiadomiony. Aby przeprowadzić badanie wzroku w sposób umożliwiający uzyskanie poprawnego wyniku, należy bezwzględnie przestrzegać następujących zasad:

• Zachowaj odległość 3 metrów od ekranu
• Upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone
• Unikaj przechylania głowy i ciała
• Postępuj zgodnie z instrukcjami i bądź świadomy pytań, które mogą się pojawić
• Nie podawaj fałszywych informacji
Jak często powinienem/powinnam wykonywać badanie wzroku?
Zalecamy badanie wzroku co najmniej raz na dwa lata. Jeśli w międzyczasie zauważysz różnicę w widzeniu, zalecamy wykonanie testu.
Czy ten test umożliwia wykrycie chorób oczu?
Nie, wydajemy Ci wyłącznie wynik badania. W przypadku pytań dotyczących chorób oczu, należy skonsultować się z lekarzem okulistą.
Noszę soczewki toryczne (cylindryczne). Czy również mogę wykonać badanie wzroku?
Tak, jednak w przypadku soczewek cylindrycznych obowiązują pewne ograniczenia.
Użytkownicy, którzy obecnie noszą toryczne soczewki kontaktowe, mogą otrzymać wyniki badania wzroku w celu ustalenia korekcji optycznej zawierającą:
- Aktualizację wartości sfery (sferycznej). W przypadku stwierdzenia różnicy w wynikach wartości sfery pomiędzy wprowadzoną receptą a badaniem wzroku online, optometrysta zatwierdzający może zmienić wartości recepty, umożliwiając zakup soczewek lub okularów korekcyjnych zgodnych z wartościami uzyskanymi w badaniu online.
- Zweryfikować aktualność wartości cylindrycznych (z wprowadzonej recepty), poprzez porównanie z wynikami badania wzroku online
- Zweryfikować aktualność wartości osi (z wprowadzonej recepty), poprzez porównanie z wynikami badania wzroku online. W przypadku torycznych soczewek kontaktowych wartości cylindra i osi nie są aktualizowane, a jedynie weryfikowane.